MEDICĪNA IR MĀKSLA

STRIJAS: VAI ESTĒTISKĀ DERMATOLOĢIJA PALĪDZĒS

Strijas – biežs iemesls apmeklēt lāzermedicīnas klīniku. Strijas nav bīstamas veselībai, estētiskā dermatoloģija palīdz vismaz daļēji atgūt ādas gludumu.


Strijas

Strijas – nelaime, ar kuru saskaras kā sievietes, tā arī vīrieši. Pirmās tomēr daudz biežāk. Ļoti reti rētas pazūd pašas no sevis: biežāk, ja parādās, nekur nepazūd. Var mainīties – jā. Var mainīt krāsu, formu, kļūt dziļākas – taču napazudīs. Palīdzēt Jūsu cīņā ar tām var – lāzermedicīnas klīnika: patstāvīgi tikt galā ar problēmu izdodas retām veiksminiecēm. Noskaidrosim, vai ādas iestiepumi ir bīstami, kad un kāpēc rodas, ko darīt, vai ir vērts domāt par to likvidēšanu. Par to, kā var palīdzēt estētiskā dermatoloģija arī parunāsim.

Nedaudz statistikas: 70% sievietēm, 40% vīriešiem ir strijas

Ādas defekti – retas un nelīdzenas svītras, no sākuma tumši sarkanas, pēc tam baltā krāsā – sastopamas 80% sievietēm pēc grūtniecības. Strijas var parādīties ātrāk vai vēlāk: gandrīz 70% jaunietēm, 40% puišiem laiku pa laikam atklāj gurnu, vēdera, gūžas, muguras gludās virsmas raksturīgos bojājumus. Šāda attiecība saglabājas arī vēlāk: brieduma gados tā ir tāda pati.

Arī bērni kļūst par apstākļu sakritības, ģenētiskās uzņēmības, hormonālā fona traucējumu, uztura ietekmes upuriem: novājēšana vai pieņemšanās svarā var izprovocēt diezgan lielus plīsumus.

Lielāko daļu nelielo traumu organisms pats izlabo: plīsumi, kuri rodas fiziskās slodzes ietekmē (treninos), var pazust bez pēdām. Pazūd pat tie, kuri parādījās dzimumbrieduma periodā (pubertāte). Daudz kas ir atkarīgs no ģenētikas. Tā nosaka, cik aktīvi organismā darbojas fibroblasta šūnas.

Iepazīstieties: fibroblasts – atbild par ādas kvalitāti

Fibroblasta šūnas – galvenais mūsu ādas būvnieks. Starp vielām kas to ražo ir:

  • Estētiskās dermatoloģijas karaliene – hialuronskābe.
  • Kolagēns – mūsu galvenā olbaltumviela, saistaudu pamats, organismā tā ir visvairāk.
  • Elastīns – arī olbaltumviela, atjaunošanas procesu dalībnieks.

Nepietiekami intensīva fibroblastu darbība, īpaši, ja veselīgās vielas ir tik vajadzīgas, samazina organisma spējas pilnībā atjaunot ādu. Rezultātā – strijas. Pēc tam – lāzermedicīnas klīnika, ārstēšanas metodes izvēle. Atliek tikai noskaidrot, kad “maģiskā šūna” pārstāj izpildīt izvirzīto tai uzdevumu.

Kad fibroblasts pieviļ mūs: riska faktori, striju cēloņi

Galvenais iemesls – hormonālie traucējumi, “vētras”, kas satricina organismu grūtniecības laikā un pēc tās, dzimumbrieduma, endokrīnās sistēmas slimību laikā. Riska grupā ir straujas ķermeņa masas izmaiņas – un tas ir gan novājējot, gan strauji palielinot svaru.

Ja ir Marfāna vai Kušinga sindromi, iespējas ka pēkšņi parādās ādas iestiepumi arī ir ļoti lielas. Taču tā ir blakusproblēma, šeit par estētisko dermatologiju jādomā vismazāk.

Ko var iesākt: no masāžas līdz ķirurģijai

No sākuma jātiek skaidrībā ar šādu jautājumu – vai ādas iestiepumi ir jānovērš? Obligāti tas nav: kaitējuma veselībai no tiem nav nekāda. Cita lieta, kad deefektu neesamība rada pārliecību, bet līdzīgas rētas liek jaunietēm un jaunajiem puišiem, arī pieaugušajiem, pašizolēties pavasarī, vasarā un rudenī, atteikties no pludmales smalkās sabiedrības dzīves. Strijas sagādā estētiskās, morālās neērtības? Tad jāmēģina tikt no tām vaļā.

Visneglītākos pēc izskata ādas iestiepumus labāk likvidēt

Violeti, zilgani, tumši sarkani, rētām līdzīgi zemādas plīsumi izskatās ļoti nepatīkami. Neestētiska, biedējoša krāsa ir saistīta ar asinsvadu bojājumiem. Tā saucamās jaunās strijas likvidēt ir vienkāršāk. Šajā etapā vēl var atgriezt ādai normālu stāvokli. Tam izmanto:

  • Ārstniecisko ietīšanu (auksto, karsto, izmanto dažādus sastāvus, barojošas, reģenerējošas vielas).
  • Masāžas – tās var būt arī pirms ietīšanas.
  • Ārējās virsmas pīlings.

Noderēs arī striju profilaktikas metodes. Pareizs uzturs – darbojas universāla recepte: daudz svaigu dārzeņu, augļu, zivju, jūras produktu, vitamīnu, nedaudz liesas gaļas. Tāpat ķermenim ir jādod slodzi – pat grūtniecēm ir izstrādāti kompleksi vingrinājumi. Kontrasta duša pēc treniņiem palīdzēs uzturēt ādas tonusu.

Arī baltās svītras ir ārstējamas

Veci ādas iestiepumi pretojas maigiem likvidēšanas paņēmieniem. Tiem estētiskā dermatoloģija ir izstrādājusi aparatūras kompleksu, kā arī injekciju metodiku. Tiek praktizēta termolīze (atsevišķu šūnu likvidēšana intensīvai aizvietošanai), lāzera slīpēšana, mezoterapija bez injekcijām – zāles tiek nogādātas līdz bojātiem audiem ar elektrisko strāvu, spēcīgu skābekļa strūklu, ultraskaņu.

Pēdējais variants bieži tiek aizstāts ar tradicionālo mezoterapiju: preparāti tiek ievadīti ar šļirces adatu. Palīdz dziļie pīlingi: intensīva mehāniskā vai ķīmiskā iedarbība izlīdzina bojātos audus, likvidē pārpalikumus.

Ja viss nosauktais noved pie neveiksmes – tad darbs ķirurģijai.

Ņemiet vērā: daudzi jauc ādas iestiepumus ar pigmentācijas maiņu. To lāzermedicīnas klīnika ārstē ātri. Lieta ir tā, ka iemesls kāpēc rodas defekts, ļoti pastarpināti ir saistīts ar ādas krāsošanās izmaiņām. Šāda kļūda daudzām jaunietēm ir bojājusi nervus: cenšoties atgūt skaistumu tās intensīvi apmeklē solāriju. Bet baltās joslas uz tumšā iedeguma fona kļūst vēl redzamākas.

Lāzermedicīnas klīnikā AZARYAN MEDICAL CLINIC Jums noteikti palīdzēs: ar konsultāciju, profilaktiskās programmas izstrādāšanu, kosmetoloģisko, saudzējošo, striju ārstēšanu.

Citas ziņas

  • Bērnu dermatologa konsultācija Rīgā

    Bērnu dermatologa konsultācija Rīgā

    Saņemiet profesionālu bērnu dermatologa konsultāciju Azaryan Medical Clinic Rīgā. Mūsu speciālisti diagnosticē un ārstē ādas, nagu un matu saslimšanas.

  • Hialuronskābes izmantošana estētiskajā kosmetoloģijā

    Hialuronskābes izmantošana estētiskajā kosmetoloģijā

    Uzziniet vairāk par hialuronskābes injekciju priekšrocībām. Efektīvas injekcijas, kas palīdzēs novērst ādas novecošanos. Konsultējieties ar kosmetologu!

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu