MEDICĪNA IR MĀKSLA
Botulīna toksīna injekcijas

BOTULĪNA TOKSĪNA INJEKCIJAS

Botulīna injekcijas ir drošs un efektīvs līdzeklis, kas tiek plaši izmantots, lai mazinātu sejas grumbas, ko izraisa pārāk aktīva sejas muskuļu darbība. Konkrētos muskuļos tiek ievadītas noteiktas botulīna toksīna devas, lai likvidētu grumbas zonā starp uzacīm, horizontālās pieres grumbas, „vārnu kājiņas” zonā ap acīm. Tādējādi uz laiku tiek bloķēta nervu impulsu pārvade, kas izraisa muskuļu kontrakcijas, un muskulis, kurā ir ievadīts prepartāts, tiek atslābināts. Botulīna toksīna injekcijas izmanto arī pret pastiprinātu svīšanu (hiperhidrozi) padusēs vai plaukstās.


CIK ILGI NOTIEK PROCEDŪRA?

Procedūra ilgst aptuveni 20 minūtues. Uzreiz pēc procedūras Jūs varat doties savās ikdienas gaitās. Retos gadījumos injekciju vietā var rasties nelieli zilumi, taču tos var nomaskēt, izmantojot dekoratīvo kosmētiku.

CIK ILGI PĒC PROCEDŪRAS SAGLABĀJAS NEPIECIEŠAMAIS EFEKTS?

Botulīna injekciju iedarbība saglabājas aptuveni 6 mēnešus.

VAI PROCEDŪRA IR SĀPĪGA?

Botulīna toksīna injekcijas parasti tiek veiktas bez vietējās anestēzijas. Preparāta ievadīšanas brīdī var just nelielu dedzināšanu, bet procedūra ir praktiski nesāpīga.

KO NAV IETEICAMS DARĪT PĒC PROCEDŪRAS?

Jāatsakās no alkohola lietošanas un intensīvām sporta nodarbībām pirmās trīs dienas, pirts apmeklējuma un injicētās zonas masāžas nav ieteicamas vismaz divas nedēļas pēc procedūras.

VAI IESPĒJAMAS KĀDAS BLAKUSPARĀDĪBAS?

Tās ir ārkārtīgi retas. Pirmās dienas pēc procedūras dažkārt var būt galvassāpes, neliela tūskainība, nogurums, gripai līdzīgi simptomi. Jāņem vērā, ka blakusparādības pilnībā izzūd 2-4 nedēļas pēc procedūras.

PROCEDŪRA NEBŪTU IETEICAMA:

  • Grūtniecēm
  • Barojošām mātēm
  • Pacientiem ar Myastenia gravis (slimība, kas raksturojas ar izteiktu muskuļu vājumu)

Fakti par procedūru
Procedūras<br/>ilgums
Procedūras
ilgums
20 min.
Vēlamais<br/>procedūru skaits
Vēlamais
procedūru skaits
1 procedūra (efekts saglabājas vidēji 6 mēnešus)
Sāpīgums
Sāpīgums
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cenas
Cenas

Apskatīt

Uz augšu