SARKANĀS DZIMUMZĪMES: KĀPĒC TĀS IR BĪSTAMAS UN KĀ AR TĀM CĪNĪTIES
Daudzas sievietes raizējas par sarkanas krāsas dzimumzīmju noņemšanu, vai no tām var atbrīvoties, kā tās kaitē veselībai. Mēs izstāstīsim, ar ko var palīdzēt šāda veida dzimumzīmju pārbaude.
Dzimumzīmes ir uz katra cilveka ķermeņa. Lielākā daļa no tām nerada nepatīkamas sajūtas. Dzimumzīmju noņemšana ir nepieciešama tad, kad tās rada estētiskas problēmas vai pastāv ļaundabīgu izmaiņu risks. Taču dažreiz mums veidojas sarkanas krasas ādas jaunveidojumi – angiomas, kas sastāv no asinsvadiem. Daudzus uztrauc jautājums, kāpēc parādās un cik bīstami ir mazie sarkanie plankumi.
Ārsts-dermatologs bieži saskaras ar nepieciešamību veikt šāda tipa dzimumzīmju pārbaudi. To rašanās iemeslus uz ādas ir grūti noteikt. Tās var parādīties jaundzimušajiem, sievietēm, vīriešiem. Parasti tās iedala iedzimtās un iegūtās. Zīdainim angioma parādās kopš dzimšanas vai pirmajos trijos mēnešos. Ar gadiem ādas jaunveidojumu parādīšanās risks palielinās.
Kāpēc parādās sarkanās dzimumzīmes?
Ārsti atzīmē vairākus organisma stāvokļus, kuros pastāv risks atklāt ādas jaunveidojumus. Visbiežākie cēloņi ir mikrotraumas. Asinsvadu zīmējums tiek traucēts, parādās sarkans punkts, kura izmēri ir no viena līdz dažiem milimetriem.
Solāriju un saules vannu ļaunprātīga izmantošana ir bīstama. Mākslīgais iedegums un tiešie saules stari rada agresīvu ultravioleto starojumu, kura lielās devas bojā epidermu. Citi biežāk sastopamie angiomas veidošanās cēloņi:
- Iedzimtība.
- Grūtniecība.
- Dzemdes slimības.
- Hormonālie traucējumi, izmaiņas menopauzes laikā.
- Aknu, aizkuņģa dziedzera, nieru slimības.
- Kaitīgie ieradumi: alkohola lietošana, smēķēšana.
- Paaugstināts holesterīna līmenis.
- Vitamīnu trūkums.
- Ādas pigmentācija.
- Sirds-asinsvadu problēmas.
- Vecums.
Ar ko ir bīstamas sarkanās dzimumzīmes
Pašas par sevi tās nav bīstamas, taču var novest pie smagām sekām. Visbiežāk ādas jaunveidojumi tiek bojāti saskarē ar raupju apģērbu. To virsma atrodas virs ādas, tāpēc tās viegli var noraut ar asu kustību, atsitot pret cietu priekšmetu. Rodas bagātīga asiņošana. Brūce ir atvērta mikroflorai. Smaga piesārņojuma gadījumā, asinīs nonāk bīstamas dzīvībai infekcijas: stingumkrampji, sepse.
Stimulēt izmaiņas var ultravioletie stari, onkoloģisko slimību iedzimtība. Ja sajutāt niezi, lobīšanos, sarkanā plankumiņa palielināšanos, nekavējoties apmeklējiet ārstu! Savlaicīga dzimumzīmju pārbaude atbrīvos Jūs no smagām sekām.
Ilgi nedzīstošas čūlas inficētās angiomas vietā, noved pie rētām, bojā ārējo izskatu, rada sāpju sajūtu. Dažreiz dzimumzīmju noņemšana kļūst par vitāli nepieciešamu procedūru. It īpaši, ja eksistē ļaundabīgo izmaiņu draudi. Daudzos gadījumos lāzerdermatoloģija palīdz tikt galā ar šo problēmu.
Kā notiek sarkano dzimumzīmju noņemšana?
Savlaicīgi uzstādītā diagnoze ļauj izvēlēties optimālo procedūru. Nedrīkst nodarboties ar pašārstēšanos. Tautas medicīnas metodes, ādas preparāti nedod pilnīgu izārstēšanos, taču var īslaicīgi apturēt slimības gaitu, nonivelējot ārējos simptomus. Tāpēc Jūs varat palaist garām ļaundabīgo izmaiņu simptomus vai pat stimulēt tās.
Noņemšanas metožu ir daudz. Vismūsdienīgākā no tām ir lāzerdermatoloģija. Procedūra ir nesāpīga, pacients izjūt tikai vieglus dūrienus un siltumu no lāzera stara. Tas iztvaicē no angiomas šķidrumu, pēc kā tās šūnas mirst, neatstājot pēdas.
Medicīna vēl paredz ādas jaunveidojumu ķirurģisku izgriešanu. Šo metodi izmanto, ja plankums atrodas uz ķermeņa, rokām, kājām. Ja ir ļaundabīgs process, pēc noņemšanas tiek izmantota ķīmijterapija, iedarbība ar radioaktīvo starojumu.
No citām vispārzināmām metodēm: tiek veikta krioterapija ar šķidro slāpekli, skleroterapija ar speciālām vielām, koagulācija ar elektrisko strāvu.
Kas jādara pēc procedūras?
Neatkarīgi no izmantotās metodes – lāzerdermatoloģija, ķirurģija, kriodestrukcija – pastāv rekomendācijas, lai izvairītos no komplikācijām. Ievērojiet vienkāršos noteikumus, kuri palīdzēs organismam ātrāk atjaunoties, atbrīvos no defekta sekundārās parādīšanās, novērsīs ļaundabīgās izmaiņas. Vispirms Jums ir stingri jāievēro ārsta norādījumi. Viņš izstrādās optimālo kursu, nozīmēs preparātus, sekos kā sadzīst.
Pēc procedūras kategoriski nedrīkst:
- Izmantot kosmētiku, kuru nav nozīmējis ārsts.
- Pirmās piecas dienas mitrināt operācijas vietu.
- Patstāvīgi noraut kreveli.
- Kasīt šo vietu.
- Lietot alkoholu.
- Sauļoties.
Nevajag baidīties sarkanos plankumus. Parasti šis kosmētiskais defekts neapdraud dzīvību. Pats galvenais – savlaicīgi iziet pārbaudi. Mūsu klīnikas AZARYAN MEDICAL CLINIC ārsti atgādina: regulāra dzimumzīmju pārbaude palīdzēs diagnosticēt problēmu jau sākuma stadijā. Mēs saglabāsim Jūsu ādu skaistu un veselīgu.