MEDICĪNA IR MĀKSLA

PAPILOMU NOŅEMŠANA

Dermatoloģijas klīnika AZARYAN MEDICAL CLINIC - nesāpīga papilomu noņemšana un citu ādas veidojumu noņemšana. Dermatologa konsultācija pirms papilomu noņemšanas procedūras.


Papilomas - labdabīgi ādas veidojumi, kuri var parādīties uz cilvēka ādas, jebkurā vecumā. No papilomām ir vēlams atbrīvoties, jo ar laiku pastāv risks, ka tajās parādīsies kancerogēnās šūnas. Tāpat, papilomas bojā ādas estētisko izskatu, parādoties redzamās vietās, kas īpaši uztrauc daiļā dzimuma pārstāves. Dermatoloģijas klīnika AZARYAN MEDICAL CLINIC un tās speciālisti palīdzēs atbrīvoties no ādas veidojumiem vispiemērotākajā Jums veidā.

Kāpēc veidojas papilomas un kādas briesmas tās rada

Papilomām ir vīrusu izcelsmes daba un patogēns, pateicoties kuram tās veidojas, tā arī tiek saukts - cilvēka papilomas vīrus (CPV). inficēšanās ar papilomvīrusu visbiežāk notiek dzimumceļā, taču bieži notiek arī sadzīves kontaktu ceļā. CPV celms mēdz būt onkoloģisks, tāpēc visaugstākais risks vīrusa nēsātajam ir nevis pašas izveidojušās uz ādas dzimumzīmes, bet gan to iespēja pārvērsties onkoloģiskos veidojumos.

Vīruss var ilgstoši neparādīt sevi. Ādas veidojumu rašanos un izaugsmi visbiežāk ietekmē:

 • Nogurums, pārgurums, īss miega periods.
 • Imunitātes samazināšanās pārciesto slimību dēļ.
 • Grūtniecība.
 • Hormonālā fona izmaiņas menopauzes laikā, kā arī citi organisma darbības traucējumi.

Turklāt, banāls stress vai vienkārša saaukstēšanās provocēs to parādīšanos un izaugsmi. Sievietēm papilomas ir īpaši bīstamas, jo var izraisīt tādu nopietnu saslimšanu, kā dzemdes vēzis. Ja cilveks nav vīrusa nēsātājs, tad izsargāties no CPV var savlaicīgi vakcinējoties. Kad vīruss jau atrodas organismā - nepieciešams veikt ārstnieciskās un estētiskās aizsardzības pasākumus.

Vai noteikti ir jānoņem papilomas, kuras nav redzamas

Ādas veidojumi, kurus izraisa CPV, var lokalizēties dažādās ķermeņa daļās - uz sejas, kakla, rokām, padusēs, cirkšņa rajonā. Kad papilomas izaug tur, kur tās nav pamanāmas vai tiek piesegtas ar apģērbu, vairums cilvēku nedomā par to noņemšanu. Tas nav pareizi - parādījušies cirkšņa rajonā veidojumi berzējoties var izraisīt kairinājumu, bet dzimumzīmes galvas matu daļā var tikt traumētas ar frizieru instrumentiem. Bojātās papilomas sāk intensīvi augt un mainīties, tāpēc labāk atbrīvoties no tām. Dermatologa konsultācija mūsu klīnikā AZARYAN MEDICAL CLINIC, palīdzēs pareizi izvēlēties metodi, kā atbrīvoties no papilomām.

Kādā veidā un kā notiek papilomu noņemšana

 Mūsdienu kosmetoloģijas tehnoloģijas piedāvā plašu iespēju izvēli, lai realizētos ādas veidojumu noņemšana. Ja agrāk papilomas tika noņemtas tikai ķirurģiskā ceļā, tad šobrīd klāt nākušas jaunas metodes:

 • Lāzera noņemšana.
 • Kriodestrukcija ar šķidro slāpekli.
 • Maiņstrāvas elektrokoagulācija.

Atbrīvošanās no kārpām un papilomām ar lāzera palīdzību, kļūst par populāru metodiku. Lāzera tehnoloģija paredz bezkontakta noņemšanu, kas ļauj veikt procedūru ar minimālu ādas traumēšanu un īsāku tās brūce praktiski neasiņo.u iedarbību uz ādas veidojumu, neskarot apkārtējos veselos audus. Veicot lāzera terapiju, vienlaicīgi koagulējas sīkie asinsvadi, tāpēc brūce praktiski neasiņo. Katrai procedūrai, dermatologs kurš to veic, izvēlās lāzera stara diametru un tā iedarbības dziļumu.

Pirms procedūras ādas laukums tiek atsāpināts ar aplikāciju. Uzreiz pēc iejaukšanās brūce tiek apstrādāta ar dezinficējošu šķīdumu. Bijušās papilomas vietā veidojas garoziņa, kura patstāvīgi nolobīsies pēc 1-2 nedēļām, atkarībā no pacienta ādas reģeneratīvajām spējām. Kamēr garoziņa nav nolobījusies, to nedrīkst patstāvīgi noņemt, kasīt, traumēt, kā arī izmantot krēmus un dekoratīvo kosmētiku.

Kādā periodā nedrīkst veikt noņemšanu?

 Patstāvīgi atbrīvoties no dzimumzīmēm ir kategoriski aizliegts. Tāpat, nedrīkst noņemt jaunveidojumus ar jebkuru iespējamo veidu šādā periodā:

 • Hronisko slimību saasināšanās vai to saasināto formu parādīšanās laikā.
 • Grūtniecības un bērnu zīdīšanas laikā.
 • Iekaisuma procedūras veikšanas vietā.

Papilomu noņemšana netiek veikta, ja pacienta ādai ir nosliece keloīdo rētaudu veidošanai. Katrā gadījumā būs nepieciešama mūsu klīnikas ārsta-dermatologa konsultācija. Aicinām Jūs uz AZARYAN MEDICAL CLINIC ķirurģiskajai un lāzera metodes papilomu noņemšanai - efektīvas un nesāpīgas kosmetoloģijas pasaulē.

Citas ziņas

 • Sejas asinsvadu ārstēšana ar lāzeru: īpatnības un priekšrocības

  Sejas asinsvadu ārstēšana ar lāzeru: īpatnības un priekšrocības

  Asinsvadu ārstēšana ar lāzeru uz sejas paredz ilgstoša rehabilitācijas perioda neesamību, kā arī ilgtermiņa efektu. Lazermedicīnas klīnikā tiek nodrošināta individuālā pieeja konkrētās problēmas risināšanai.

 • Kas ir sejas mezoterapija

  Kas ir sejas mezoterapija

  Mezoterapija – ļoti populāra un efektīva sejas ādas atjaunošanas procedūra. Procedūra ļauj atbrīvoties no grumbām, injicējot hialuronskābi zem ādas.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu