MEDICĪNA IR MĀKSLA

ĶĪMISKAIS PĪLINGS – KĀDS IR LIETDERĪGUMS UN KAITĪGUMS

Ķīmiskais pīlings - tā ir procedūra, kuras laikā uz ādas tiek uzklāti ķīmiskie šķīdumi. Šīs procedūras mērķis - noņemt ādas virsējos slāņus, kā arī uzlabot tās tekstūru un krāsu. Vēl pēc šīs procedūras tiek novērstas ādas problēmas – pigmentācija, akne, krunciņas un rētas. Savukārt augļskābju pīlingu veikšanai tiek izmantoti augļu ekstrakti vai skābes. Piemēram, glikolskābe, pienskābe vai salicilskābe. Šie pīlingi ir maigāki un drošāki. Šī procedūra tiek veikta, lai uzlabotu ādas tekstūru, samazinātu pigmentācijas palnkumus un novērstu nelielas krunciņas.

Augļskābes iedarbojas uz ādu, noņemot atmirušās šūnas un stimulējot ādas šūnu atjaunošanos. Tas palīdz uzlabot ādas tekstūru, padarot to gludāku un mirdzošāku. Vēl skābes var samazināt pigmentāciju, padarīt vienmērīgāku sejas ādas toni un izbalināt tumšos plankumus.

Ķīmisko pīlingu lietderīgums:

 1. Šī procedūra palīdz atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām, veicinot šūnu dabisko atjaunošanos un reģenerāciju, kā rezultātā āda kļūst gludāka un jauneklīgāka.
 2. Ķīmiskie šķīdumi, kas tiek izmantoti šīs procedūras laikā, veicina kolagēna izstrādi ādā, kas palīdz padarīt krunciņas un līnijas mazāk pamanāmas.
 3. Šī procedūra palīdz padarīt mazāk izteiktus pigmentācijas plankumus, padara vienmērīgāku ādas toni, kā arī balina tumšās zonas un uzlabo vispārējo sejas krāsu.
 4. Šī procedūra palīdz atbrīvoties no tādām problēmām, kā, piemēram, akne un rētas, kā arī tā palīdz uzlabot ādas tekstūru un padara to līdzenāku.

Negatīvie efekti

Tomēr, tāpat kā jebkurai citai procedūrai, ķīmiskajam pīlingam ir daži potenciāli kaitīgi efekti:

 1. Nekontrolēta ķīmisko šķīdumu lietošana var izraisīt ādas apdegumus un citas nevēlamas reakcijas.
 2. Pēc šīs procedūras āda var kļūt jutīgāka pret saules gaismu un citiem kairinātājiem, tāpēc ir nepieciešams veikt pasākumus, lai aizsargātu ādu no saules ietekmes, kā arī jāseko līdzi Jūsu reakcijai uz dažādiem kosmētikas līdzekļiem.
 3. Pēc šīs procedūras var rasties apsārtums, lobīšanās, diskomforts un nepatīkama sajūta uz ādas.

Kopumā ņemot, ķīmiskais pīlings var būt efektīvs līdzeklis ādas kvalitātes uzlabošanai, taču pirms tā veikšanas jākonsultējas ar pieredzējušu speciālistu, lai pārliecinātos, ka šī procedūra ir piemērota Jūsu ādas tipam, kā arī vai tā ņem vērā visus iespējamos riskus un blakusparādības.

Citas ziņas

 • Roku un padušu lāzerepilācija. Procedūras priekšrocības

  Roku un padušu lāzerepilācija. Procedūras priekšrocības

  Roku lāzerepilācija un padušu lāzerepilācija. Procedūras priekšrocības Azaryan Medical Clinic klinikā. Lāzerepilācijas cenu varat uzzināt šeit.

 • Kad ar mazuli ir jāiet pie dermatologa?

  Kad ar mazuli ir jāiet pie dermatologa?

  Bērnu dermatologs Rīgā: Kādi simptomi liek vecākiem vest mazuli pie dermatologa. Dermatologa operatīvā konsultācija klīnikā Rīgā. Dermatoloģijas klīnika.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu