MEDICĪNA IR MĀKSLA

PAPILOMU UN DZIMUMZĪMJU NOŅEMŠANA AR LĀZERA METODI

Dzimumzīmju un papilomu noņemšanu veic lāzermedicīnas klīnika. Pirms papilomu noņemšanas jānoskaidro, vai Jums nav kontrindikāciju.


Papilomu un dzimumzīmju noņemšana ar lāzera metodi: vai ir kontrindikācijas?

Dzimumzīmju noņemšana ar lāzera metodi tiek plaši izmantota mūsdienu medicīnā. Metode tiek pozicionēta kā droša un nesāpīga. Apskatīsim metodes priekšrocības un iespējamās kontrindikācijas dažādām pacientu grupām.

Procedūras īpatnības

Tādi ādas defekti, kā dzimumzīmes un papilomas, var izveidoties papilomvīrusa iedarbības rezultātā, jebkurā ādas vietā. Ja tās ir pamanāmas vietas, tādas kā: rokas, kakls, seja, cilvēks meklē iespējas tās noņemt. Vispareizākais variants – ja tiek apmeklēts lāzermedicīnas centrs. Ārsts apsekos pacientu un novērtēs procedūras kontrindikācijas.

Dermatologa konsultācija ļauj novērtēt defekta noņemšanas lietderību. Ārsts var nozīmēt papildus medicīniskās analīzes un izmeklējumus (aizdomu gadījumā par onkoloģiskiem  procesiem vai arī, ja šie veidojumi ir plaši izplatījušies).

Visbiežāk papilomas un dzimumzīmes izveidojas uz sejas, acu plakstiņiem, kakla, padusēs, krūšukurvja un cirkšņu zonā. Noņemšana ar lāzera staru ļauj atbrīvoties tikai no inficētiem audiem, tāpēc āda procedūras rezultātā netiek bojāta. Vienlaicīgi notiek lāzera koagulācija, tāpēc asiņošanas riska nav. Rētaudi praktiski neveidojas. Veicot operāciju tiek garantēta sterilitāte, jo ar ādas virsmu saskaras tikai lāzera stars.

Visa procedūra ilgst ne vairāk par 30 minūtēm, tiek izmantota vietējā anestēzija. Viena seansa laikā var noņemt vairākus jaunveidojumus (pēc ārsta rekomendācijām).

Lāzera metodes kontrindikācijas

Taču pastāv absolūtās kontrindikācijas, ja nepieciešama dzimumzīmju un papilomu noņemšana. Jums ir godīgi jāatbild uz visiem ārsta jautājumiem, lai izvairītos no nepatīkamām sekām. Šādas kontrindikācijas ir:

 • Onkoloģiskās slimības anamnēzē.
 • Cukura diabēts dekompensācijas stadijā (manipulāciju veikšana diabēta sākuma stadijā jāsaskaņo ar ārstu, pēc papildus izmeklējumu veikšanas).
 • Epilepsija (nepieciešama iepriekšēja neirologa konsultācija).
 • Asins recēšanas problēmas un plānās asinsvadu sieniņas.
 • Autoimūnās saslimšanas.
 • Grūtniecība un zīdīšanas periods.

Bez šādām absolūtajām kontrindikācijām ir arī daļējas – tās ir īslaicīgas saslimšanas, pēc kuru izārstēšanas var veikt procedūru. Piemēram, jaunveidojumu noņemšana ar lāzera metodi ir aizliegta jebkuru organisma iekaisuma procesu laikā (tas tiek noteikts pārbaudot asins analīzes rezultātus), kā arī ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, strutojošas ādas slimības, palielināti alerģijas izpausmes avoti uz ādas.

Citas ziņas

 • Filleru injekcijas lāzermedicīnas klīnikā

  Filleru injekcijas lāzermedicīnas klīnikā

  Lāzermedicīnas klīnika AZARYAN MEDICAL CLINIC – profesionāla injekciju kosmetoloģisko preparātu pielietošana. Filleru injekcijas uz hialuronskābes bāzes.

 • Jaunveidojumi uz ķermeņa: kad būtu jāsāk uztraukties

  Jaunveidojumi uz ķermeņa: kad būtu jāsāk uztraukties

  Dzimumzīmju pārbaude ar dermatoskopijas metodi Azaryan Medical Clinic klinikā. Kā dzimumzīme var pārvērsties ļaundabīgā audzējā pastāstīsim šajā rakstā.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu