Privātuma un sīkdatņu politika

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.azaryan.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.

Es piekrītu
MEDICĪNA IR MĀKSLA

KAD AR MAZULI IR JĀIET PIE DERMATOLOGA?

Kādi simptomi liek vecākiem vest mazuli pie dermatologa. Dermatologa operatīvā konsultācija klīnikā Rīgā.


Bērnu dermatoloģija – ļoti nopietns medicīnas virziens. Bērnu un pusaudžu vecāki nedrīkst ignorēt vizīti uz dermatoloģijas klīniku: ja pieaugušais vismazāko traucējošo simptomu gadījumā ir spējīgs atrast noderīgu informāciju interneta vietnēs, tad bērns ir pilnīgi atkarīgs no vecāku savlaicīgas reaģēšanas.

Šobrīd bērnu dermatologs Rīgā ir pieejams ikvienam gan cenas, gan tūlītējas nokļūšanas uz konsultāciju, ziņā.

Būtu nepareizi uzskatīt, ka ielas dzīvnieka paglaudīšana – vienīgais iemesls, kura rezultātā bērns no kārtīgas, pilnvērtīgas un dzīvojošas veselīgu dzīvesveidu ģimenes, var iegūt ādas slimību.

Ādas bojājumi, kā liecina mūsu klīnikas bērnu dermatologa prakse, gandrīz vienmēr parāda kuņģa-zarnu trakta agrīnās disfunkcijas stadijas, autoimūnos traucējumus, infekcijas, reizēm – iedzimtās saslimšanas, kuru daba var būt visdažādākā, līdz pat onkoloģijai.

Zīdaiņa vecumā izsitumi uz ādas var liecināt par dažādām alerģijām, kuras ir jāatklāj, lai izstrādātu veselīgu uzturu. Šeit īpaši svarīgi ir noteikt – vai ir nepieciešama ārstēšanās tikai pie bērnu dermatologa, vai arī pie cita profilā speciālista.

Dermatoloģiska rakstura bojājumu savlaicīgā diagnostika mazulim

Āda, tai skaitā arī bērna, pirmām kārtām tiek pakļauta nelabvēlīgās apkārtējās vides iedarbībai. Slikta ekoloģija, pārmērīga uzturēšanās saulē, nekvalitatīvu personīgās higiēnas līdzekļu izmantošana, nevērīga attieksme pret apģērbu un apavu tīrību, gļotādas saskare ar koplietošanas priekšmetiem – izplatītākie saslimšanas iemesli, kuriem īpaši ir pakļauta bērnu maigā āda.

Dermatoloģijas klīnikas apmeklējuma iemesls var būt infekcija: piemēram, bērns peldas neaprīkotā, netīrā ūdenstilpnē, bāž mutē ne tikai savas, bet arī svešas rotaļlietas, pirms piedāvātā uz ielas cienasta ēšanas nenomazgā rokas.

Pampums, apsārtums, nepārtraukta nieze ir iespējami dzēliena rezultātā vai pieskāriena augam –alergēnam. Reizēm dermatoloģiskais perēklis veidojas pēc specifiskas pārēšanās: piemēram, lielas porcijas eksotiska ēdiena vai sezonas produkta.

Tā kā vecāki nav mediķi, diezin vai viņi varēs uzstādīt pareizu diagnozi patstāvīgi. Mūsu dermatoloģijas klīnikas Rīgā apmeklējums neaizņems daudz laika, taču Jūs saņemsiet precīzu atbildi: vai bērnam ir nepieciešama dermatologa palīdzība (iespējams pietiks vien nozīmēt vienkāršu līdzekli, vai būs nepieciešams kontrolēts kaut kāda produkta atteikums), vai arī runa iet par līdzīgu simptomu, kam nepieciešama cita speciālista apmeklēšana.

Noteikti pierakstieties uz pieņemšanu pie bērnu dermatologa, ja atrodat uz bērna ādas:

 • Sarkanus, reizēm reljefus dažāda izmēra plankumus.
 • Lobīšanās perēkļus.
 • Iekaisušus iecirkņus, pieskaršanās kuriem izraisa diskomfortu.
 • Mitrus perēkļus.
 • Niezi un tūsku.
 • Augonus.
 • Furunkulus.

Visu šo norādīto ādas bojājumu iemeslus, parasti, bērnu dermatologs atklāj pirmās vizītes laikā. Taču ir arī citi veidojumi, kuriem nepieciešama detalizēta diagnostika, izmantojot  mūsdienīgu aprīkojumu, kurš ir AZARYAN MEDICAL CLINIC arsenālā. Ja piņņu, pūtīšu, aknes parādīšanās bērnu vecumā ir retumus, lai arī agrīnais dzimumnobriedums atved uz mūsu dermatoloģijas klīniku vecākus ar 12-13 gadīgiem pacientiem, tad liela daudzuma kārpu un dzimumzīmju parādīšanās, krāsas izmaiņas, izmēru palielināšanās, prasa obligātu izmeklēšanu. Iespējams, runa iet par labdabīgiem  jaunveidojumiem, ar tendenci pārvērsties par ļaundabīgiem.

Kādas saslimšanas ir bērnu dermatologa kompetencē

Pastāvīga uzmanības pievēršana bērna ādas stāvoklim, tai skaitā apmatojumam – problēmas ātras novēršanas garantija.

Īpaša uzmanība jāpievērš bērna ādas stāvoklim atgriežoties no eksotiska kūrorta, nometnes, ilgstošas ciemošanās pie radiniekiem. Atopiskais un alerģiskais dertmatīts, parazitārā dermatoze (kašķis), ādas alerģiskās reakcijas, psoriāze, ekzēma, neirodermīts, strutainas saslimšanas un ēdes, vīrusu saslimšanas, sēnīšu infekcijas, bieži rodās vasaras atpūtas laikā.

Par nepieciešamību detalizēti izmeklēt mazuļa veselības stāvokli var liecināt palielināts blaugznu daudzums uz rūpīgas matu kopšanas fona.

Ne mazāk uzmanības prasa mazuļa nagi un gļotāda. Dermatologa konsultācija tāpat nepieciešama, ja ir herpess.

Citas ziņas

 • Jaunveidojumi uz ķermeņa: kad būtu jāsāk uztraukties

  Jaunveidojumi uz ķermeņa: kad būtu jāsāk uztraukties

  Dzimumzīmju pārbaude ar dermatoskopijas metodi Azaryan Medical Clinic klinikā. Kā dzimumzīme var pārvērsties ļaundabīgā audzējā pastāstīsim šajā rakstā.

 • Sejas ovāla uzlabošana – mēs zinām, kā pagarināt jaunību

  Sejas ovāla uzlabošana – mēs zinām, kā pagarināt jaunību

  Sejas ovāla uzlabošana bez operācijas – skaistuma un pievilcības garants. Zoda līnijas korekcija izcels sejas ovālu, atgriežot Jums jaunību.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu