Privātuma un sīkdatņu politika

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.azaryan.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.

Es piekrītu
MEDICĪNA IR MĀKSLA

JAUNVEIDOJUMI UZ ĶERMEŅA: KAD BŪTU JĀSĀK UZTRAUKTIES

Kā dzimumzīme var pārvērsties ļaundabīgā audzējā? Dzimumzīmju pārbaude ar dermatoskopijas metodi Azaryan Medical Clinic klinikā.


Grūti ir atrast cilvēku, kam uz ķermeņa nebūtu dzimumzīmes un citi jaunveidojumi. Ja to ir daudz, tas ir iemesls pievērst sev pastiprināto uzmanību. Laikā, kad ādas onkoloģisko saslimšanu gadījumu skaits aug, dermatoskopija ir galvenais instruments agrīnā jaunveidojumu diagnostikā.

Dzimumzīmes ilgāku laiku var neizraisīt nekādas bažas un nekā neizpausties. Taču mēdz būt situācijas, kurās dermatologa vai onkologa apskate un konsultācija ir ārkārtīgi vēlamas. Tās ir:

 • jaunveidojuma izmēru izmaiņas;
 • sabiezējums dzimumzīmes vietā;
 • krāsas izmaiņas;
 • precīzu kontūru neesamība;
 • diskomforts jaunveidojumu zonā (nieze, dedzināšana, durstīšanas sajūta);
 • asiņošana;
 • nevusu pazušana;
 • limfātisko mezglu palielināšanās;
 • dzimumzīmes traumēšana.

Ja ir novērojama vismaz 1 no minētajām pazīmēm, būtu jāapmeklē ārsts. Dermatologs Rīgā apskatīs jaunveidojumu un nepieciešamības gadījumā nozīmēm papildu diagnostikas metodes.

Dzimumzīmju pārbaude

Labdabīgas dzimumzīmes ir simetriskas, ar līdzenām malām, bez raibuma un citas krāsas ielāsmojumiem, izmērā mazākas par 5 mm.

Gadās, ka iekš dzimumzīmes aug matiņi. Ar augstāku varbūtību tā ir labdabīguma pazīme. Ja tie izkrīt, cilvēkam būtu jāmeklē daktera konsultācija. Bīstamas ir dzimumzīmes, kuras ir iespējams traumēt ar apaviem, apģērbu vai rotām.

Ļaundabīga pārveidošanās var notikt pēc traumas vai saules apdeguma rezultātā. Varbūtība saslimt ir augstāka cilvēkiem, kuriem ir radinieki ar analoģisku diagnozi. Cilvēki ar lielāku daudzumu dzimumzīmju (vairāk par 50) vai vasaras raibumu arī atrodas riska grupā. Cienījamā vecumā ar melanomu slimo cilvēki, kuri iepriekš vairakkārt guvuši saules apdegumus.

Azaryan Medical Clinic: mūsdienīga pieeja diagnostikai un ārstēšanai

Ādas veidojumu onkoloģiskā drošuma izpētei mēs veicam dermatoskopiju. Metode ļauj vizuāli noteikt onkoloģiskās saslimšanas pazīmes. Dzimumzīmju pārbaude ar dermatoskopijas metodi – tas ir nesāpīgi un nenodara pacientam traumas.

Izņemot diagnostiku, mēs piedāvājam dermatoķirurga pakalpojumus. Dzimumzīmju noņemšana tiek veikta ātri un kvalitatīvi, ar minimālo retu atstāšanas risku.

Mūsu klīnika sniedz pilnu ādas saslimšanu izpētes kompleksu, izmantojot mūsdienīgas iekārtas. Mēs izskatām katru gadījumu individuāli, orientējoties pēc pacientu individuālajām vajadzībām.

Citas ziņas

 • Ādas atbrīvošana no nevēlamiem trūkumiem ar lāzera palīdzību

  Ādas atbrīvošana no nevēlamiem trūkumiem ar lāzera palīdzību

  Atbrīvošana no ārējā izskata defektiem lāzera medicīnas klīnikā. Vecuma un novecojušu veidojumu uz ādas noņemšana, mūsdienīgā lāzera medicīnas centrā.

 • Kosmētisko procedūru blakusparādības

  Kosmētisko procedūru blakusparādības

  Šajā rakstā dermatologs, Azaryan Medical Clinic īpašnieks un galvenais ārsts un Dr. med. Ph.D. Kristīna Azarjana atbildēs uz jautājumiem par botoksa injekcijām Covid-19 vīrusa laikā, lāzera apdegumiem un kosmētisko procedūru blakusparādībām.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu