MEDICĪNA IR MĀKSLA

AR NEVĒLAMIEM ĀDAS VEIDOJUMIEM NAV JĀSADZĪVO!

Tuvojoties vasarai, daudz lielāku uzmanību pievēršam savam ķermenim. Siltajā laikā apkārtējiem būs pamanāms tas, kas ziemā rūpīgi slēpts aiz apģērba. Ar traucējošiem ādas veidojumiem mūsdienās nav jāsadzīvo, no tiem ir iespēja ātri atbrīvoties, lai brīvi izbaudītu viegla vasaras vēja vēsmas uz kailas ādas.

Jebkura invazīva manipulācija sasitīta ar infekcijas risku, tādēļ to ļoti svarīgi veikt sterilos apstākļos – medicīnas iestādē nevis skaistumkopšanas salonā, dzīvoklī vai izstādē.

Par to, kā notiek vizīte pie dermataloga un atbrīvošanās no nevēlamajiem ādas veidojumiem, stāsta Azaryan Medical Clinic dermatoloģe dr. Lana Mieze.

Ādas veidojumu pārbaude un noņemšana

Vizītes laikā dermatologs traucējošo veidojumu apskatīs ar kabatas izmēra ierīci – dermatoskopu. Tas notiek absolūti nesāpīgi un ātri - vienam veidojumam procedūra aizņem pāris sekundes laika. Bet, ja pēdējā gada laikā nav pārbaudīti visi ādas veidojumi, tad ieteicams to izdarīt tieši pirms vasaras sezonas.

Labdabīgus veidojumus vairumā gadījumu likvidē ar lāzeru, bet, atkarībā no to lokalizācijas un izmēra, var izņemt arī ķirurģiski. Vairumā gadījumu veidojumu noņemšana ar lāzeru notiek ar atsāpināšanu – lielākiem veidojumiem momentāli injekcijas veidā vai mazākiem veidojumiem ar krēma aplikāciju aptuveni 20 minūtes pirms procedūras.

Visbiežāk dermatologa kabinetā nākas sastapties ar piepaceltām dzimumzīmēm, papilomām, seborejas keratozēm, hemangiomām, milijām un tauku dziedzeru hiperplāzijām. No lielākās daļas šo veidojumu var atbrīvoties uz visiem laikiem, bet citādi var būt ar veidojumiem, kas veidojas no dziļākiem ādas slāņiem, piemēram, piepaceltām dzimumzīmēm. Lai ar lāzeru apstrādātajā zonā nepaliktu “bedre”, daļa veidojuma, kas ar aci nav redzama, paliek. Līdz ar to pastāv iespēja, ka pēc kāda laika šis veidojums var atjaunoties. Labā ziņa ir tā, ka procedūru var veikt atkārtoti.

Kas jāievēro pēc procedūras?

Pēc procedūras apstrādātā vieta līdzinās nobrāzumam veidojuma ietvaros, kas, dzīstot, pārklāsies ar kreveli. Pēc krevelītes nokrišanas sākotnēji var būt apsārtis plankums, kas vēlāk izlīdzināsies ādas krāsā vai būs nedaudz gaišāks par to. Aptuveni 1-2 nedēļas pēc procedūras ieteicams neapmeklēt pirti, saunu, baseinu, vannu, pirmās dienas izvairīties no intensīvas fiziskas slodzes. Saulei pakļautās zonas apzināti nesauļot un lietot saules aizsargkrēmu ar SPF 50 aptuveni 2-4 nedēļas. Uz brūcēm jālieto mitrinošs un dzīšanu veicinošs krēms divas reizes dienā līdz nokrīt krevele.

Savukārt, ļaundabīgu veidojumu gadījumā, piemēram, melanomas vai bazālo šūnu karcinomas gadījumā, nepieciešama veidojuma ķirurģiska izņemšana ar sekojošu histoloģisku izmeklēšanu. No tās rezultātiem atkarīga tālākā ārstēšanās taktika.

Citas ziņas

  • Melanoma. Agrīnas diagnostikas ietekme uz slimības prognozi

    Melanoma. Agrīnas diagnostikas ietekme uz slimības prognozi

    Melanoma sastāda tikai 4% no visiem ādas vēžiem, bet, salīdzinot ar citiem ļaundabīgajiem ādas audzējiem, ir visbiežākais nāves cēlonis visā pasaulē. Tas ir iemesls 90% ar ādas audzējiem saistītu nāves gadījumu.

  • AESTHETIC DERMATOLOGY jaunajā pasaulē

    AESTHETIC DERMATOLOGY jaunajā pasaulē

    Vērojot tendences, kā pasaulē savu darbu atsāk kosmetoloģijas un estētiskās medicīnas nozares speciālisti - kosmetologi un dermatologi, kļūst skaidrs, ka jāmainās arī rituāliem, procedūrām un protokoliem.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu