MEDICĪNA IR MĀKSLA

MEZOTERAPIJA: 5 ĀRSTES ATSPĒKOTI MĪTI

Par mezoterapiju – procedūru, kura ar injekcijām uzlabo ādas stāvokli, – dzirdēts ne reizi vien. Tomēr par šo pasaulē jau vairāk nekā 40 gadu pazīstamo un estētikas speciālistu ieteikto ādas atjaunināšanas metodi klīst daudz mītu. Galu galā tieši mezoterapija, visiem redzamais noslēpums, francūzietēm dāvā mirdzošu un gludu ādu – tāpēc arī ir tik grūti uzminēt viņu patieso vecumu… Un ne tikai sievietēm vien!


Mezoterapija

Raksta oriģināls šeit

Šeit minētos piecus mītus ir atspēkojusi AZARYAN MEDICAL CLINIC ārste dermatoveneroloģe, medicīnas zinātņu doktore Kristīne Azarjana.

1. MĪTS | MEZOTERAPIJA IR SĀPĪGA PROCEDŪRA

Ar šīs procedūras nosaukumu apzīmē mikroinjekcijas dažādos ādas slāņos vai dažkārt dziļāk – zemādā –, tādēļ vispirms jāpievērš uzmanība tam, ka bezadatu mezoterapija, par kuru ir dzirdēts pēdējā laikā, ir pavisam cita procedūra. Īstajā mezoterapijā adatu ādā iedur noteiktā dziļumā – injicētais preparāts nonāk tur, kur neiekļūs neviens pat vislabākais krēms vai serums. Sievietes bieži baidās no tā, ka šī procedūra izrādīsies sāpīga. Ja procedūrai izmantotas parastās adatas, patiešām ir jāpacieš sāpes, bet nu, kad pieejamas laboratorijas FillMed jaunās paaudzes NanoSoft™ mikroadatas, dūriens jūtams minimāli – gluži kā oda kodums. Izdarot dziļākas injekcijas, var izmantot anestēzijas krēmus, aukstuma iekārtas atsāpināšanai un citus līdzekļus.

2. MĪTS | ADATAS UN TO DŪRIENI ĀDAI KAITĒ

Mezoterapija, kurai izmantotas iepriekš minētās mikroadatas, ādu bojā minimāli – ļoti retos gadījumos var rasties asinsizplūdumi vai zilumi. Tūlīt pēc procedūras dūriena vietās ir redzamas pāpulas, t. i., preparāta burbulīši, kas izzūd apmēram pēc diennakts. Ādā ievada kokteili, kas aktivizē tās atjaunināšanas procesus, bet pats dūriens liek mosties ādas aizsargfunkcijai, tāpēc pastiprinās fibroblastu aktivitāte un kolagēna sintēze. Tādējādi pareizi izpildīta mezoterapija dod daudzpusīgu ieguvumu un ir droša.

3. MĪTS | LAI IEGŪTU EFEKTU, VAJADZĪGAS DAUDZAS PROCEDŪRAS

Ārsts ieteiks procedūru kursu, kas atbilst jūsu vecumam un ādas individuālajām īpatnībām. Ir jāsaprot, ka mezoterapija ir ne tikai skaistumkopšanas procedūra vien. Tā jāuzlūko arī kā ādas atveseļošana, tāpēc būs nepieciešamas atkārtotas procedūras. Vienkāršoti skaidrojot – ādā notiekošie procesi ir cikliski, un, beidzoties vienam atjaunošanās ciklam, atkal jāaktivizē ādas reģenerācijas procesi. Pētījumos ir konstatēts, pēc cik reizēm ādā notiek redzamas pārmaiņas, kas saglabājas pietiekami ilgi, tādēļ tiek noteikts procedūru kurss. Optimālais kurss mezoterapijai, ko rekomendē, ir trīs līdz piecas procedūras ar 14 līdz 30 dienu intervālu.Vēlāk tas nebūs jāatkārto, ja vien pēc ārsta ieteiktā grafika ierodaties uz uzturošām procedūrām.

4. MĪTS | MEZOTERAPIJA MAINA SEJAS VAIBSTUS, LIEK TIEM IZSKATĪTIES PIEPAMPUŠIEM

Droši vien šajā gadījumā to jauc ar hialuronskābes filleru metodi, ko izmanto pārmērīgu vai bieži vien nepamatotu sejas vaibstu korekcijai. Mezoterapijai tiek izmantots cits preparāts, piemēram, FillMed kokteilis NCTF, vecākais no pasaulē zināmajiem un izmantotajiem sastāviem, kas satur ne tikai hialuronskābi, bet vēl 59 aktīvās sastāvdaļas – aminoskābes, vitamīnus, nukleīnskābes, koenzīmus, minerālvielas un citas. Šis preparāts ietekmē ādas stāvokli: liek ādai atgūt veselīgo gaišumu un mirdzumu, atjauno tās mitruma līdzsvaru, izlīdzina sejas krāsu, sašaurina poras un, iespējams, pat atbrīvo no sīkām grumbiņām, bet nemaina individuālos sejas vaibstus.

5. MĪTS | MEZOTERAPIJA IR PAREDZĒTA TIKAI SEJAI

Agrāk mezoterapija bija paredzēta tikai sejai, bet līdz ar mikroadatu parādīšanos to bieži izmanto arī jutīgākos ādas apvidos – uz kakla, dekoltē zonā, uz roku ārējās daļas vai zem acīm. Tur āda ir ļoti plāna, ar mazu tauku slāni, biežāk apdeg saulē, tāpēc novecošanas izraisītās pārmaiņas parādās ātrāk un ir labāk saskatāmas. Ar mezoterapijas palīdzību šo ādu var atjaunināt un padarīt gaišāku. Mezoterapiju var apvienot ar biorevitalizāciju – hialuronskābes injekcijām dziļākos ādas slāņos. Īpaši noderīgi tas ir pēc 40 gadu vecuma, kad ādā sāk strauji samazināties hialuronskābes daudzums, tā zaudē tvirtumu un mitrumu. Dažos gadījumos universālais atjauninošais līdzeklis tiek kombinēts ar hialuronskābes pildvielām – tad āda ne vien tiek atjaunota, bet arī atgūst novecošanas dēļ zaudēto apjomu.

Citas ziņas

  • AESTHETIC DERMATOLOGY jaunajā pasaulē

    AESTHETIC DERMATOLOGY jaunajā pasaulē

    Dr. Kristīne Azarjana apspriež estētiskās medicīnas un dermatoloģijas attīstību, izceļot jaunās problēmas un kvalificētu speciālistu nozīmi.

  • Melanoma. Agrīnas diagnostikas ietekme uz slimības prognozi

    Melanoma. Agrīnas diagnostikas ietekme uz slimības prognozi

    Melanoma sastāda tikai 4% no visiem ādas vēžiem. Riska faktori, diagnostika un izglītība veicina agrīnu noteikšanu un labāku prognozi.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu