MEDICĪNA IR MĀKSLA

KĀ SAGATAVOTIES DERMATOLOGA KONSULTĀCIJAI?

Droši vien pirms vizītes pie dermatologa, būtu jāsaprot, kas tad ir dermatologs un ar kādām sūdzībām pie tā var vērsties? Dermatologs ir ārsts, kas nosaka ādas, matu, nagu un gļotādas izmaiņas. Nepieciešamības gadījumā veic papildus analīzes, instrumentālu izmeklēšanu un nozīmē atbilstošu ārstēšanu.


Kā sagatavoties dermatologa konsultācijai?

Mūsu klīnikā dermatologa apmeklējums, vairumā gadījumu ilgst aptuveni 30 minūtes. Konsultācijas laikā ārsts iepazīstas ar pacienta sūdzībām, aplūko problēmzonas, nepieciešamības gadījumā nozīmē papildus analīzes. Lai izprastu jūsu vispārējo veselības stāvokli, svarīgi noskaidrot jūsu slimību vēsturi, medikamentu lietošanu, alerģijas. Līdz ar to, ja jums ir kādi iepriekšēji medicīniski izraksti vai analīžu rezultāti, lūgums paņemt tos līdzi.

Pārējais ir atkarīgs no pamatproblēmas - jautājumos par sejas ādas stāvokli, vēlams ierasties bez dekoratīvās kosmētikas, lai ārsts spēj to labāk izvērtēt. Jautājumos par nagiem – ierasties bez dekoratīvās nagu lakas, kā arī vēlams vismaz 2 nedēļas pirms vizītes nelietot nekādus bezrecepšu līdzekļus, tai skaitā dezinficējošus produktus, jo analīžu ņemšanas gadījumā, tas var ietekmēt to rezultātus. Gadījumos, kad jāpārbauda ādas veidojumi, pacientam jābūt gatavam noģērbties līdz apakšveļai, lai var veikt pilnu ķermeņa ādas veidojumu dermatoskopisku apskati.

Bieži vien, ierodoties pie ārsta, sūdzības mēdz, ja ne gluži izzust, tad ievērojami mazināties vai arī tām var būt viļņveidīga gaita. Šādos gadījumos rekomendēju veikt fotodokumentāciju, lai būtu, ko parādīt ārstam. Kā arī dažādu iemeslu dēļ, mēdz piemirsties interesējošie jautājumi, tādēļ iesaku pirms vizītes izveidot sarakstu ar sev interesējošiem jautājumiem.

Iepazīstoties ar visu nepieciešamo informāciju, ārsts sastāda individuālu ārstēšanas plānu, kas var sastāvēt no lokāliem vai iekšķīgi lietojamiem medikamentiem, iespējams kombinācijā ar aparātprocedūrām vai injekciju palīdzību.

Vairumā gadījumu, lai spētu izsekot līdzi ārstēšanas rezultātiem dinamikā un nepieciešamības gadījumā tos koriģēt, ārsts ieplānos atkārtotu konsultāciju, lai sasniegtu vislabākos rezultātus. Tā arī būs lieliska iespēja uzdot sev aktuālos jautājumus, kas būs radušies procesa gaitā.

Vēlos atgādināt, ka vairumā gadījumu ādas veselības traucējumi nav atrisināmi tūlītēji, tas prasa laiku un sadarbību starp pacientu un ārstu, tādēļ pacietība un atklāta sadarbība ar ārstu ir panākumu atslēga veiksmīgu rezultātu sasniegšanai.

Par to, kā sagatavoties vizītei pie dermataloga, stāstīja Azaryan Medical Clinic dermatoloģe Dr. Lana Mieze.

Citas ziņas

  • Kā droši veikt skaistuma injekcijas?

    Kā droši veikt skaistuma injekcijas?

    Mūsdienās skaistuma injekcijas gan sievietēm, gan vīriešiem kļuvušas teju par regulāru skaistumkopšanas rituālu, bet tikai retais aizdomājas par drošību – kas un kur drīkst veikt šīs manipulācijas un kādi jautājumi pacientam jānoskaidro, rūpējoties par savu veselību?

  • Sveika, mana taukainā āda!

    Sveika, mana taukainā āda!

    Par ādas problēmu konsultē dermatoloģe veneroloģe Dr. med. KRISTĪNE AZARJANA. Specializējas lāzermedicīnā, filleru un botulīna toksīna injekcijās.

Pierakstīties
pie speciālista
Pieraksts pa tālruni: Pieteikties vizītei
Uz augšu